UYARI
LütfenKırmızıalanları boş bırakmayın

Kategoriler

Sipariş Takip

Sipariş Takip

Popüler Ürünler

  • Kalp Vazo İçerisinde Kırmızı Güller

    Kalp Vazo İçerisinde Kırmızı Güller

    55 TL

    İncele

Çiçek Bakımı

 Çiçek Bakımı

 Çiçek Bakımı ve çiçeklerinizin ömrünü uzatma ile ilgili pratik bilgiler. Çiçekler ile ilgili püf noktaları.

 Kesme Çiçekler

 Çiçekleri keserken çiçek kesme makası veya bıçağı kullanın. Çiçeğin sapını suyun içinde kesmeye özen gösterin ve kesilen suyun temiz olmasına dikkat edin.

Su sıcaklığının 20-25 C derecesinde olmasına dikkat ediniz. Böylelikle çiçeğinizin ömrünü uzatmış olacaksınız.

 Kesme çiçeklerde vazo değişimi yapılırken aktarma yapılacak vazo temiz su ile doldurulmalıdır.

 

 Çiçeğin suya girecek kısımlarındaki yaprakları temizlemek gerekmektedir. Böylece oluşacak bakteriyel kokulardan kurtulmuş olacaksınız.

 Düzenlenmiş çiçeklerinizi serin yerde tutmanız (özellikle geceleri) gerekmektedir. Isı veren kaynaklardan uzak tutmanız çiçeğinizin ömrünü uzatacaktır.

 Eğer çiçeklerinizin yaşam süresini uzatmak için özel koruyucular kullanıyorsanız ve suda bakterilerin geliştiğini görüyorsanız ilk yapmanız gereken şey vazonuza yada kabınıza iki günde bir ihtiyacı kadar suyu koymak olacaktır. Eğer koruyucu kullanmıyorsanız suyu değiştirin, vazonuzun temiz olmasına dikkat edin ve çiçeklerin saplarını günlük olarak kesin.

Lale fazla suda durmaması gereken bir çiçektir. Vazodaki su miktarı sapın 5cm kadarının suya değmesine izin verecek kadar olmalıdır.

 Vazolardaki bakterilerinin önlenmesi için ve çiçeklerin daha rahat su çekmesi için 1 lt vazoya bir çay kaşığı çamaşır suyu ilave ederek çiçeklerin rahat su almasını temin edebilirsiniz. (Metal ve gümüş kablarda bu işlemleri yapmayınız)

 Güler

 Güller belirli açılarla kesilmesi gereken bir çiçektir. Temiz bir bıçakla kesilmesi faydalı olacaktır. Bu kesim sırasında kumaş makası kullanmayınız.

 Güllerin sapları suyun içinde kesilmelidir. Böylece kesilme sırasında çiçeğin sapının içinden hava girmesi önlenmiş olacaktır.

 Suyun altında kalan yaprakların bakteriyel koku oluşturmaması için saplardaki yapraklardan arındırmak gerekir.

 Güller bolca su tüketen çiçeklerdir. Günlük olarak ihtiyacı olan su miktarında vazoya ilave yapılmalıdır.

 Güllerinizi direkt güneş ışınlarından, televizyon ısısından, radyatörden, tavan pervanellerinden ve hava akımlarından uzak tutunuz.

 Güllerin yaşamı için besin maddeleri çok önemlidir.

  Eğer gülleriniz boyun bükme durumunda ise yerini değiştirin ve saplarını suyun içinde usulünce kesin.

 Bu işlem sırasında kullanılacak suyun sıcak olması gül için faydalı olacaktır. (Bu gülde şoklama yapacaktır. Ayrıca boyun büken gülleri banyoda üzerine kağıt serip ıslatın. 1-2 saat sonra vazoya yerleştirin.)

 

4 Mevsim Çiçekçilik Manisanın En Büyük Çiçekçisi